Επική ανατροπή και μεγάλη νίκη για τη ΝΙΚΗ Λευκάδας!

ΝΙΚΗ

Με μια αντεπίθεση διαρκείας στο 4ο δεκάλεπτο, η γυναικεία ομάδα μπάσκετ της ΝΙΚΗΣ ανέτρεψε στο Κλειστό της Λευκάδας το προβάδισμα της αντίστοιχης ομάδας του ΠΑΟΚ που διατηρούσε καθ΄ όλη τη διάρκεια του αγώνα -για το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας- και πήρε πανάξια το ροζ φύλλο αγώνα καταβάλλοντας τον μεγάλο της αντίπαλο με 14 πόντους διαφορά!
Πρόκειται για ένα απίστευτο κατόρθωμα αφού καθ΄ όλη την διάρκεια του αγώνα κυνηγούσε την αντίπαλη ομάδα στο σκορ και μόλις επτά λεπτά προ της λήξεως του αγώνα η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγούνταν με 6 πόντους (51-57)! Η μεγάλη αυτή ανατροπή είναι ενδεικτική για τις σπουδαίες δυνατότητες της φετινής ομάδας της ΝΙΚΗΣ, που όσο περνάει ο καιρός και εγκλιματίζονται οι νέες παίκτριες εμφανίζει όλο και ισχυρότερο σύνολο.
Κορυφαία σε απόδοση από πλευράς ΝΙΚΗΣ ήταν η Σμιθ που είχε 3 στα 3 τρίποντα, 14 ριμπάουντ, μόλις 3 λάθη και πέτυχε συνολικά 30 πόντους!

Στην επόμενη αγωνιστική η ΝΙΚΗ αγωνίζεται εκτός έδρας με την ομάδα Ιπποκράτης της Κω.

Τα Δεκάλεπτα: 11-17, 30-37, 48-52, 76-62