Θρίαμβος της Νίκης με 26 πόντους επί του Πρωτέα στον μικρό τελικό

Ο μικρός τελικός μόλις έχει τελειώσει και η ομάδα με το τεχνικό τημ το πανηγυρίζουν!

Μια Νίκη χάρμα οφθαλμών διέλυσε τον Πρωτέα Βούλας με 71-45 πριν από λίγο στον μικρό τελικό, κατακτώντας έτσι πανάξια την τρίτη θέση στο Final4 του Κυπέλλου μπάσκετ Γυναικών στην Γλυφάδα.

Η ομάδα μας με κορυφαία την ασταμάτητη Έλαν Μπράουν και διακριθείσες όλες τις παίχτριες της ομάδας, δεν έδωσε κανένα δικαίωμα στον αντίπαλο της καθ΄όλη την διάρκεια του αγώνα. Μετά τα πρώτα λεπτά πήρε το  προβάδισμα, το οποίο διατήρησε σ΄όλη την διάρκεια του αγώνα  αυξάνοντας συνεχώς την διαφορά. Έτσι οι 12 πόντοι του α΄ ημιχρόνου (40-28) εκτοξεύτηκαν στο 71-45 και 26 πόντους στο τελικό αποτέλεσμα.

Αξίζουν θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα της Νίκης συνολικά, παίχτριες, τεχνικό τημ και Διοίκηση, που με την εμφάνισή της αυτή (πρώτη σε Φάιναλ φορ) μας έκαναν όλους υπερήφανους.