Θριαμβευτής στην Ιτέα ο Τηλυκράτης νίκησε τον Αστέρα με 5-1

1τηλυ 7

Το ματς μόλις έχει τελειώσει και οι παίχτες αλληλοχειροκροτούνται με τους φιλάθλους.

Ακάθεκτος στο δρόμο προς την Γ΄Εθνική ο Τηλυκράτης, μετά την νίκη εκτός έδρας στην Ναύπακτο,  νίκησε και στην Ιτέα πριν από λίγο τον τοπικό Αστέρα με 5-1. Ξέφρενοι οι πανηγυρισμοί για την μεγάλη αυτή νίκη, ζέσταναν τους Λευκαδίτες φιλάθλους απ΄την έντονη ψύχρα που επικρατούσε σήμερα στην περιοχή της Ιτέας…

2τηλυ 4

Δύσκολα θα φαντάζονταν τόσο καλή κατάληξη του αγώνα κανείς, στο ξεκίνημά του…

Αγωνιστικά τώρα, η Λευκαδίτικη ομάδα κυριάρχησε απ΄την αρχή του αγώνα στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκε στο 11΄με γκολ του Δημουλιά. Δέκα λεπτά αργότερα, στο 21΄ο Σίδερης διπλασίασε τα τέρματα του Τηλυκράτη και πέντε λεπτά αργότερα, στο 26΄ήταν η σειρά του Μακρυγιάννη να σκοράρει και να εδραιώσει την διαφαινόμενη νίκη. Το 3-0 ή μάλλον το 0-3 ορθότερα παρέμεινε μέχρι το ημίχρονο.

3τηλυ 3

Οπότε δικαιολογημένοι οι πανηγυρισμοί…

Στην επανάληψη ο Αστέρας μείωσε το σκόρ σε 1-3 στο 49΄, όμως στο 74΄ο Μακρυγιάννης έκανε το 1-4 για να κλείσει το σκόρ στο 87΄ο Γιάννης Γεωργάκης με το τελικό 1-5.   Μπράβο στον Τηλυκράτη!