Η ανατροπή της ανατροπής στο Νυδρί απ΄ τον Απόλλωνα Πάργας

Πείσμα και σκληρές μάχες μεταξύ των αντιπάλων….

Ένα ματς πλούσιο σε ένταση και συγκινήσεις παρακολούθησαν οι (αρκετοί) φίλαθλοι που βρέθηκαν το απόγευμα στο γήπεδο του Νυδριού, για τον αγώνα πρωταθλήματος Α Κατηγορίας ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας μεταξύ του τοπικού Οδυσσέα και του Απόλλωνα Πάργας. Καλός καιρός, δυνατές μάχες και διπλή ανατροπή του αποτελέσματος ήταν τα χαρακτηριστικά του αγώνα, που στο τέλος έκανε ευτυχείς τους Ηπειρώτες και γέμισε με κατήφεια τους ντόπιους. Δείτε στιγμιότυπα απ΄ το ματς:

Οι κυριότερες φάσεις:

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το καλημέρα με 0-2 στο 5ο μόλις λεπτό!

Ο Οδυσσέας μείωσε στο 33ο λεπτό και ο Σάββας Γαζής ισοφάρισε σε 2-2- στις καθυστερήσεις του ά ημιχρόνου.

Στο Β΄Ημίχρονο ο Βάννας έδωσε το προβάδισμα στον Οδυσσέα με 3-2, ενώ ο Απόλλωνας έμεινε με 10 παίχτες λόγω της αποβολής του Κύργιου με δεύτερη κίτρινη.

Παρά ταύτα ο Απόλλωνας ισοφάρισε στο 81′ σε 3-3 .

Ενώ στην φάση που βλέπετε, στο 86ο λεπτό ο Τουρμουσόγλου με προβολή πέτυχε το τέταρτο γκολ για τους φιλοξενούμενους και ολοκλήρωσε την δεύτερη ανατροπή (3-4)!

Ακολούθησαν ξέφρενοι πανηγυρισμοί των φιλοξενουμένων με το σφύριγμα της  λήξης…

Κι ακόμα πιο έντονοι κατά την έξοδο των παιχτών χαιρετίζοντας των λιγοστούς φιλάθλους τους…

Οι Αυτοδιοικητικοί της Λευκάδας που βρέθηκαν στο γήπεδο,  αντίθετα, μας φάνηκαν προβληματισμένοι: