‘Ηττα της Νίκης στο κλειστό του ΠΑΟΚ

Η Γυναικεία μας Ομάδα γνώρισε την ήττα με σκορ 80-71 από τον δεύτερο της βαθμολογίας ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στην Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 21ης και προτελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Μπάσκετ.

Σε ένα ματς με χαλαρές άμυνες και υψηλό σκορ, η ομάδα μας ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο, με τον Δικέφαλο όμως να κάνει ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο και να παίρνει μια διαφορά ασφαλείας υπέρ του, την οποία διατήρησε μέχρι τέλους.

Η ήττα αυτή καθυστερεί τη μαθηματική εξασφάλιση της τέταρτης θέσης της κανονικής περιόδου. Η Νίκη Λευκάδας με νίκη στην τελευταία αγωνιστική με αντίπαλο την Ελευθερία Μοσχάτου εντός έδρας, εξασφαλίζει την τέταρτη θέση, χωρίς να ενδιαφέρεται για τα υπόλοιπα αποτελέσματα ή για τις διαφορές πόντων που θα την έφερναν και πάλι στην τετράδα.

Δεκάλεπτα: 26-22, 38-39, 64-53, 80-71

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Αγγελίδης): Λύμουρα 18 (4), Κωτούλα 2, Κριμίλη 3 (1), Ταρπάγκου 2, Καρακούλα, Γκόβαν 14 (2), Τζάκσον 28 (1), Γουίλιαμς 13

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας-Ζαβιτσάνος): Τσινέκε Κ. 11 (1), Τσινέκε Ε. 17 (2), Σύρρα 1, Παπαμιχαήλ 8, Γουόκερ 16 (1), Μπαλτά 8 (2), Σμιθ 5 (1), Νάιτ 5 (1),